O Nas


HAIRCO to ekologiczny fryzjer. Wszystkie produkty używane w salonie oraz oferowane zabiegi są oparte na naturalnych składnikach pochodzących z ekologicznych upraw. Na miejscu sporządzane są Eko- maski odżywcze do włosów, a wszystkie usługi wykonują przeszkoleni w tym kierunku fryzjerzy-styliści.

Wnętrze HAIRCO zostało urządzone z materiałów powtórnie przetworzonych, zgodnie z zasadą 3R reduce, recycle, reuse, czyli ograniczaj, przetwarzaj i wykorzystuj ponownie. 

Po dłuższym okresie stosowania produktów naszpikowanych chemią wiele osób świadomie wraca do natury, zdając sobie sprawę z negatywnego wpływu niektórych składników na zdrowie i środowisko. Coraz częściej liczyć zaczyna się jakość produktów, a nie ich nadmierna ilość, zgodnie z zasadą ” więcej nie znaczy lepiej”.

Wyrzucanie i marnowanie staje się niemodne, a świadome decyzje w trakcie zakupów coraz bardziej powszechne.

HAIRCO to pracownia dla osób ceniących sobie wysoką jakość, osób, które przywiązują wagę do wyglądu, ale też i do zdrowia. Usługi oferowane w HAIRCO to najlepszy dowód na to, że troska o środowisko i zrównoważony rozwój nie musi oznaczać kompromisów jakościowych. Można połączyć doskonałą pielęgnację z produktami ekologicznymi i funkcjonalnym, przyjemnym wnętrzem. Dobroczynne i długotrwałe działanie naturalnych olejków, wyciągów roślinnych i ziół jest znacznie zdrowsze i lepsze dla włosów niż doraźne efekty jakie dają chemiczne wzbogacane szampony i odżywki dostępne w drogeriach i salonach fryzjerskich.

Do koloryzacji oraz stylizacji w HAIRCO używane są produkty marki DAVINES, które nie zawierają amoniaku, wosków oraz substancji zagęszczających.

Kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią powinny zwracać szczególną uwagę na stosowane produkty

Substancje chemiczne powszechnie wykorzystywane w kosmetykach, mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka. Stąd wiele Pań wyraża obawy przed wizytą u fryzjera. Teraz mają możliwość zadbać o piękny wygląd i jednocześnie czuć się bezpieczne.

HAIRCO jest to połączenie ekologicznego, zdrowego podejścia do włosów i pełnego profesjonalizmu naszych fryzjerów-stylistów.

Reasumując, to właśnie robimy w HAIRCO- zapewniamy równowagę składników odżywczych włosom i odbudowujemy je jeśli uległy zniszczeniu.

 

Jakie ekologiczne produkty znajdziecie w naszym salonie Hairco?

W dzisiejszym wpisie pragniemy przybliżyć Wam nieco specyfikę i zastosowanie produktów, którymi posługujemy się w naszym ekologicznym salonie Hairco. Wszystkie pochodzą od marki Davines. Zajrzyjcie więc na warszawskie Powiśle i przekonajcie się sami o ich działaniu!

 

SZAMPONY NATURALTECH

Zależy nam na tym, aby używać tylko w pełni naturalnych i skutecznych produktów. Stawiamy więc na linię szamponów Naturaltech. W jej skład wchodzą zarówno szampony łagodzące, jak i te rewitalizujące.

- purifying shampoo - szampon przeznaczony dla skóry głowy dotkniętej mokrym lub suchym łupieżem. W jego skład wchodzi dwusiarczek selenu, który odpowiedzialny jest za efektywne rozwiązaniu problemu łupieżu.

- nourishing shampoo - szampon przeznaczony dla suchych i łamliwych włosów. Dzięki kremowej konsystencji, dobrze rozprowadza się po skórze głowy, a specjalny ekstrakt z winogron ma silne działanie przeciwutleniające.

- well being shampoo - szampon nawilżający skórę głowy i włosy. Jego składniki czynnie działają na powierzchni skóry głowy, tym samym dając efekt miękkich i lśniących kosmyków.

ODŻYWKI SILVER I NATURALTECH

Idealnym dopełnieniem skutecznego szamponu jest odpowiednio dobrana odżywka. Marka Davines poleca ze swojej linii Naturtech trzy rodzaje:

- replumping, czyli uelastyczniająca i nawilżająca odżywka. Nałożyć na włosy wystarczy na około 2-3 minuty, a następnie dokładnie spłukać. Pomaga rozczesywać włosy, a dodatkowo zabezpiecza ich strukturę.

- nourishing, czyli odżywka ściśle nastawiona na pielęgnację i odbudowę łamliwych włosów. Na włosy należy nałożyć ją na około 10 minut, a następnie przeczesać. Po wszystkim dokładnie spłukać.

- well-being, czyli odżywka stworzona, by nawilżać i wygładzać włosy. Produkt należy nałożyć na włosy na około 2-3 minuty, a następnie przeczesać. Potem spłukać dokładnie. 

Dodatkowo w naszym salonie Hairco używamy odżywki Alchemic Silver Conditioner. Jej formuła oparta jest na proteinach mleka, które podkreślają naturalny kolor włosów lub ten po koloryzacji. W jej skład wchodzą także inne substancje odpowiedzialne za nawilżenie i ochronę struktury włosa. Odżywkę należy nałożyć na mokre włosy. Zostawić na około 5-8 minut, a następnie spłukać.

 

STYLIZACJE 

Do stylizacji używamy zarówno ekologicznych wosków, jak i sprayów, i past. Do odpowiedniego ułożenia włosów polecamy olejek "Oil non oil", który nawilża i zapobiega puszeniu się włosów.

Do włosów kręconych polecamy "Curl Building Serum", które idealnie podkreśla naturalny skręt włosów. Dodatkowo dodaje włosom elastyczności i chroni je przed wilgocią.

Aby nadać włosom objętości, użyć można "Volume Boosting Mousse" - pianki nabłyszczającej, a dodatkowo dobrze oddzielającej włosy.

 

Po więcej informacji zapraszamy do naszego salonu! Nasi profesjonaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i wykonają każdą stylizację. Zapraszamy!