Te 3 sprawdzone sposoby pozwolą Ci skutecznie zadbać o skórę głowy!


Masz dosyć tanich i prowizorycznych rozwiązań, które rzekomo mają poprawić kondycję Twojej skóry? My przedstawiamy sprawdzone sposoby, dzięki którym skutecznie zadbasz o skórę głowy!

Wystarczy, że będziesz stosować się do nich przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu, a już po naprawdę krótkim czasie poczujesz różnicę i prawdziwy komfort!

Nie daj się swędzeniu!

Wiele kobiet skarży się na uciążliwe i przewlekłe swędzenie skóry głowy. Wynika ono z podrażnienia, suchości, a może nawet i z przewlekłego i ignorowanego łupieżu. Jak temu zaradzić?

Istnieje kilka domowych i sprawdzonych metod na swędzenie skóry głowy. Jednym z nich jest pasta z wody i sody oczyszczonej. Wystarczy nanieść ją na głowę na około 10-15 minut, a następnie spłukać. Skóra powinna być oczyszczona i zregenerowana. Nie ma więc mowy o swędzeniu!

Sok cytrynowy również działa kojąco na swędzącą skórę głowy. Wystarczy wmasować 2 łyżki świeżego soku i spłukać. Następnie należy zmieszać kubek wody z 1 łyżeczką soku z cytryny i ponowić zabieg. Można go stosować codziennie, dopóki swędzenie nie ustąpi. Uwaga! Sok z cytryny może mieć właściwości rozjaśniające włosy!

Chroń włosy przed słońcem

Słońce, chociaż przez większość uwielbiane i upragnione, może nie do końca korzystnie działać na Twoje włosy. Aby skutecznie chronić włosy przed słońcem, warto zabezpieczyć się przed nim modnym kapeluszem! Dzięki niemu Twoje włosy nie będą narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a przez to nadal pozostaną odpowiednio nawilżone.

Dodatkowo warto pomyśleć o odżywkach, które nie tylko ochronią kolor przed promieniowaniem UV, ale także wzmocnią strukturę włosa i ocalą skórę głowy przed całkowitym wysuszeniem!

Zadbana skóra głowy to także odpowiedni szampon!

Aby kompleksowo zadbać o skórę głowy, warto wybrać taki szampon, który nie tylko wzmocni strukturę naszych włosów, ale i odpowiednio zabezpieczy ich podłoże. Każdej z nas zależy na lśniących, mocnych i jedwabiście gładkich włosach. Zadbajmy więc także o ich źródło. Odpowiednio nawilżona skóra głowy to idealne podłoże dla zdrowych i mocnych włosów.

Ekologiczne szampony i odżywki dostępne w naszym ekologicznym salonie HAIRCO to 100% gwarancja skuteczności i ochrony Twoich włosów. Odwiedź naszą stronę i zapoznaj się z ofertą salonu. Nasi profesjonaliści przygotowali wiele naturalnych niespodzianek, które dopieszczą Twoje włosy!