Szczotki do włosów. Jaką wybrać? - Hairco poleca


W pielęgnacji włosów, oprócz codziennego stosowania odżywek i regularnych wizyt w salonie, ważnym elementem jest używanie sprzętów dostosowanych do naszego typu włosów. Jednym z nich jest oczywiście szczotka do włosów. Jeśli masz wątpliwości jaką szczotkę wybrać, poproś o ocenę kondycji włosów jednego z naszych specjalistów w salonie Hairco na warszawskim Powiślu.

Jakie korzyści płyną z wybrania odpowiedniej szczotki?

Po pierwsze proces czesania staje się łatwiejszy, a co za tym idzie przynosi wymierne efekty. Rozczesując włosy usuwamy z ich powierzchni zanieczyszczenia, a także rozprowadzamy po ich powierzchni sebum, które jest istotne dla ochrony i wzmacniania kosmyków.

Niezwykle ważną rolą szczotkowania jest także stymulowanie mieszków włosowych, dzięki pracy których włosy rosną szybciej i są mocniejsze.

Jaki typ szczotki wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

SZCZOTKA OKRĄGŁA

Polecana jest paniom z włosami długimi, mającymi skłonność do tracenia objętości w ciągu dnia. Dzięki takiej szczotce zwiększymy wizualnie objętość włosów i podniesiemy je u nasady. Aby osiągnąć odpowiedni efekt należy rozczesywać włosy od wewnętrznej strony, zaczynając od głowy i przesuwając szczotkę w stronę końców.

SZCZOTKA Z WŁOSIA NATURALNEGO

Polecane dla osób o bardzo słabych włosach. Taka naturalna szczotka nie tylko jest bardzo delikatna dla twoich włosów, nie wyrywając ich i nie łamiąc, ale także jest bardzo łaskawa dla delikatnej i problemowej skóry głowy.

SZCZOTKA Z WYKOŃCZENIEM WŁOSIA W KSZTAŁCIE KULECZKI

Te właśnie kuleczki są bardzo istotnym elementem ochrony mieszków włosowych przed podrażnieniem i uszkodzeniami mechanicznymi, jakie może wywołać szczotkowanie włosów. Ten typ szczotki znacznie ogranicza ilość wypadających w czasie rozczesywania włosów.

SZCZOTKA Z JONIZACJĄ

Oprócz suszarek z funkcją jonizacji o których pisaliśmy na blogu w zeszłym tygodniu, popularnością cieszą się szczotki do włosów z tą samą funkcją. Są niesamowitą pomocą przy pracy z włosami suchymi i elektryzującymi się. Funkcja jonizacji skutkuje niezwykle gładką i błyszczącą fryzurą. Szczotki mają zasilanie bateryjne, więc nie musimy martwić się dostępem do prądu.