Suszenie włosów - sprawdź, jak robić to mądrze!


Masz już dosyć męczącego i czasochłonnego suszenia włosów? Suszarki niszczą Twoje włosy, a czas spędzony w łazience nijak nie przekłada się na jakoś Twoich kosmyków? 

Dzięki tym poradom dowiesz się, jak robić to mądrze i korzystnie dla własnego samopoczucia i wyglądu!

 

Bez dobrej suszarki ani rusz

To warto stwierdzić już na wstępie. Dobra suszarka to klucz do sukcesu w pielęgnacji włosów. Nie może więc ona ani za mocno przesuszać końcówek, ani też zbyt mocno ich niszczyć.

Dlatego z suszeniem włosów za pomocą suszarki powinny pożegnać się kobiety z falowanymi lub mocno kręconymi włosami. W ich wypadku może to sprawić, że na głowie powstanie burza włosów, wcale nie taka łatwa do ujarzmienia. Z suszenia włosów powinny także zrezygnować Panie, których włosy są cienkie lub łatwo się łamią. Suszarka dodatkowo niszczy, te i tak delikatne, kosmyki.

Odpowiednio dobrana suszarka powinna więc jak najbardziej zminimalizować uszkodzenia włosa. Suszarka dobrej jakości to taka, której skuteczność opiera się na technologii jonizacji lub na innych nieinwazyjnych metodach, które wspomagają szybkie suszenie.

 

Suszenie włosów - wcale nie taka prosta sprawa!

Aby mądrze suszyć włosy, trzeba im poświęcić odpowiednio dużo czasu. W tym celu przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które pomogą Wam usystematyzować wiedzę i odpowiednio podejść do procesu suszenia.

  1. Tuż przed suszeniem warto zastosować na powłoce włosów spray chroniący je przed nadmiernym nagrzewaniem.
  2. Warto dokładnie wysuszyć włosy ręcznikiem. To dodatkowo osuszy kosmyki i sprawi, że zaoszczędzimy czas podczas prawdziwego suszenia suszarką.
  3. Włosy należy suszyć w kierunku końcówek. W ten sposób zamyka się łuski włosów. Jeśli tego nie zrobimy, włosy napuszą się i będą bardzo trudne do ułożenia.
  4. Codzienne suszenie włosów to najgorszy z możliwych pomysłów! Warto dać włosom nieco odetchnąć, szczególnie, jeśli myjemy je każdego dnia.
  5. Warto od czasu do czasu dać włosom wyschnąć samodzielnie. To je świetnie zregeneruje i doda witalności!

Włosy prawie suche - co dalej?

Dotrwałyśmy do końca - nasze kosmyki są prawie suche, a suszarka już dawno leży na półce. Co dalej?

Nie związuj włosów. Pozwól im odtajać, nabrać świeżości, samoistnie się ułożyć. W tym czasie włosy rozprostują się i wygładzą. Związywanie włosów tuż po suszeniu jednocześnie je puszy, jak i dodatkowo męczy, naciągając ich strukturę do nienaturalnych kształtów.

Po około 15 minutach po suszeniu, Twoje włosy będą piękne błyszczące, świeże i gotowe do czesania i układania.