Suszarki z jonizacją - czy warto? - Hairco


W profesjonalnych salonach fryzjerskich, także w naszym salonie Hairco na Powiślu, standardem są już suszarki z funkcją jonizacji. Czy warto zainwestować w taki sprzęt do użytku domowego?

Proces jonizacji

Podczas suszenia włosów tradycyjną suszarką, za pośrednictwem ciepłego powietrza na powierzchni włosów wytwarzają się ładunki elektryczne naładowane dodatnio. To one są odpowiedzialne za elektryzowanie się, puszenie i pośrednio- suchość włosów.

Funkcja jonizacji w suszarce to nic innego, jak produkowanie przez nią ładunków ujemnych, a więc neutralizujących jony dodatnie, odpowiedzialne za skutki uboczne suszenia.

Jak skorzystać?

Suszarki wyposażone w funkcję jonizacji posiadają zazwyczaj osobny przycisk, który włącza proces jonizacji. Warto pamiętać, że jest to proces niezauważalny dla ludzkiego oka. Nie warto więc spodziewać się spektakularnych efektów od razu po naciśnięciu przycisku.

Czy warto?

Jeśli na co dzień borykasz się z problemem elektryzujących się włosów, twoje włosy po wysuszeniu są trudne do ułożenia, sprawiają wrażenie suchych i puszą się godzinami, gdy tylko przeciągniesz przez głowę ulubiony sweter - suszarka z jonizacją to idealna opcja dla ciebie.

Jednak cena suszarki jest nawet dwukrotnie wyższa od dobrej suszarki bez systemu jonizacji, dlatego też jest to zakup wart dokładnego przemyślenia. Koniecznie przed zakupami zrób rozeznanie jeśli chodzi o markę i model produktu. W doborze odpowiedniej suszarki do Twojego typu włosów pomoże Ci Twój fryzjer w salonie Hairco Ekofryzjer na warszawskim Powiślu.

Efekt

Włosy, które pozbawione są wpływu szkodliwych dodatnich ładunków nabierają blasku, są widocznie gładsze, bardziej błyszczące. Również układanie ich staje się znacznie łatwiejsze i przynosi pożądany skutek, a my możemy się cieszyć wypielęgnowaną, lśniącą fryzurą.