Naturalnie od skóry: naturalne i ekologiczne kosmetyki dla suchej skóry głowy


Dzisiejszy artykuł pragniemy poświęcić suchej skórze głowy i naturalnym kosmetykom, które pomogą nam zadbać o jej zdrową pielęgnację. Zapewne wiele z nas boryka się z problemem zbyt suchej skóry słowy. Warto zatem wiedzieć, jak zdrowo i ekologicznie się nią zaopiekować!

ODPOWIEDNIO DOBRANE KOSMETYKI TO PODSTAWA

I nie ma od tego żadnego wyjątku! Podobnie jest z krem do twarzy, z pudrem, a nawet i z pastą do zębów. Niezwykle istotne jest, by dbać o swoją skórę głowy w sposób najodpowiedniejszy dla jej kondycji i naturalnych potrzeb.

Warto zatem zastanowić się, czego potrzebuje nasza skóra. Nie zawsze jest jednak tak, że nasza skóra jest tak samo dobrze nawilżona na powierzchni całego ciała. Skóra twarzy nie musi być identyczna wobec skóry głowy. Warto o tym pamiętać, szczególnie w chwili dobierania kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów.

NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCE PROBLEMY ZWIĄZANE Z SUCHĄ SKÓRĄ GŁOWY

Często suchej skórze głowy towarzyszy podrażnienie skóry, swędzenie, a nawet i łupież. Istnieje wiele metod, również tych domowych, aby pozbyć się tych nieprzyjemność i ograniczeń.

Ocet jabłkowy przynosi ukojenie swędzącej skórze, a dodatkowo bardzo dobrze wpływa na kondycję włosów. Mieszając go z wodą, można wykonać magiczną w skutkach odżywkę, która pozostawiona na włosach na kilka minut, może przynieść niesamowite efekty!

Sok z cytryny to kolejny nieoceniony sposób na dokuczliwe swędzenie skóry głowy. Dodatkowo, sok ten oczyszcza skórę z sebum, które niekiedy odpowiada za przesuszenia.

Olej kokosowy ma działanie nawilżające, a jednocześnie przeciwdziała swędzeniu. Olejek, podgrzany lekko w dłoniach, najlepiej nanieść bezpośrednio na skórę głowy. Pozostawiany na minimum 30 minut, trzy razy w tygodniu, ma szansę przynieść najlepsze efekty.

EKOLOGICZNE KOSMETYKI GOTOWE DO WALKI Z SUCHĄ SKÓRĄ GŁOWY 

Jednym z nich jest na pewno szampon do skóry głowy z suchym bądź mokrym łupieżem, marki Davines! Davines Naturaltech Purifying zawiera aktywną substancję przeciwłupieżową, która skutecznie poradzi sobie z tą nieprzyjemną chorobą skóry głowy.

Jest naprawdę wiele sposobów na walkę z nieprzyjemną, przesuszoną skórą głowy. Warto jednak zawsze pamiętać, że by to była naturalna i ekologiczna ochrona. Właśnie dzięki takim substancjom jesteśmy w stanie skutecznie i długofalowo zabezpieczyć naszą skórę głowy.