Naturalnie od skóry: masaż skóry głowy


Masaż głowy nie tylko działa kojąco i relaksacyjnie. Jednocześnie może on przyspieszyć porost włosów i zapobiec dokuczliwym bólom głowy. Przyjrzyjmy się zatem jego zaletom i omówmy je pokrótce.

Jedną z podstawowych zalet masażu głowy, jest zmiękczenie skóry i poprawienie w niej krążenia krwi. Dzięki temu włosy są lepiej dotlenione i lepiej odżywione.

Skórę głowy można masować również podczas regularnego mycia włosów. Jak? Spienione lekko włosy należy masować wtedy przez około minutę. Wykonuj wtedy ruchy kuliste, lekko naciskając przy tym skórę głowy i przesuwając ją do czubka głowy. Wykonując ten zabieg, na pewno sama poczujesz, jakie ruchy pomagając zrelaksować się twojej skórze i które partie głowy wymagają najintensywniejszego masażu.

Masaż na porost włosów

Istnieje wiele rodzajów masażu głowy, a jednym z nich jest właśnie masaż na szybszy porost włosów. Jego podstawą jest systematyczność! Ten masaż wykonujemy zawsze od czoła w stronę karku. Ten zabieg przyspiesza produkcję łoju i pomaga rozprowadzać go na powierzchni włosów. Jest on więc szczególnie wskazany dla osób z suchą skórą głowy.

Masaż pobudza cebulki włosowe, co skutecznie działa także w walce z nadmiernie wypadającymi włosami. W ten sposób odżywiamy skórę głowy i pozbywamy się martwego naskórka, który blokuje wzrost nowych kosmyków. 

Masaż relaksacyjny

Dzięki regularnym zabiegom, możemy zapewnić naszej skórze głowy regenerację i kompleksowe wsparcie w codziennej walce ze stresem. Jak? To bardzo proste. Wystarczy poświęcić przynajmniej 15 minut dziennie na masaż, który z pewnością przyniesie długotrwałe efekty.

Jednym z najprostszych sposobów na regenerację skóry głowy, jest właśnie masaż przy pomocy grzebienia. Brzmi banalnie, ale efekty, jakie daje ten zabieg, często przerastają nasze wyobrażenie!

Do przeprowadzenia zabiegu potrzebny jest grzebień z miękkimi końcówkami i odrobina czas rano i pod koniec dnia.

Zaczynamy od czoła, idąc w stronę karku, wykonując cały czas pociągłe ruchy. Stopniowo możemy przejść do bardziej kulistych.

Następnie wykonujemy kilka ruchów od ucha do wierzchu głowy i karku.

Na sam koniec pochylamy głowę do przodu i wykonujemy proste ruchy, tym razem od karku do wierzchu głowy.

Wykonując ten zabieg codziennie, podtrzymujemy nasze naczynia krwionośne w ciągłej aktywności, a co za tym idzie, nasze włosy będą lepiej odżywione i mocniejsze.

Masaże skóry głowy to nieukrywana przyjemność dla naszego ciała, która przynosi widoczne efekty! Kilka minut dziennie takiego systematycznego zabiegu, a efekty będą widoczne lada dzień!