Jesienna pielęgnacja- część II


Kontynuując post z zeszłego tygodnia, dziś zajmiemy się tym jak jesienią pielęgnować włosy aby zapewnić im maksimum witalności i piękna.

W poprzednim tygodniu zajęliśmy się kluczową dla naszych włosów sprawą, jaką jest szampon. Pora na drugi najważniejszy element domowej pielęgnacji:

ODŻYWKA: Niezależnie od typu włosów, wszystkich dotyczy problem suchych końcówek. Im dalej od głowy- zwłaszcza u osób z długimi włosami- tym gorzej. Zapewne więc większość z Was przy każdym myciu używa spłukiwanej odżywki/maski.

Podstawową zasadą wyboru tego specyfiku powinien być brak zawartych w nim silikonów, które obciążają włosy powodując efekt oklapnięcia. Silikony w składzie produktu poznajemy po końcówce:

-silanol

-siloxane

-silicone

-methicone

Silikony „zbierają” się na włosach, tworząc warstwę trudną do zmycia dla delikatnych szamponów, blokując przenikanie substancji aktywnych do włosa. Ta bariera może powodować problemy nie tylko z układaniem włosów, ale nawet z koloryzacją. W Hairco Ekofryzjer używamy jedynie naturalnych produktów pielęgnacyjnych. W naszym warszawskim salonie na Powiślu specjalista poleci ekologiczne kosmetyki, które poprawią jakość życia naszych włosów.

Produkty naturalne zastępują w swoim składzie silikony naturalnymi olejami, które zawierają całe bogactwo witamin i minerałów, mających zbawienny wpływ na nasze włosy i skórę głowy.

WCIERKI I PŁUKANKI: Świetny sposób na jesienne wypadanie włosów. Zarówno te drogeryjne i profesjonalne, jak i te zupełnie naturalne (pokrzywa, skrzyp) i najprostsze płukanki mogą poprawić krążenie skóry głowy i zmniejszyć problem wypadania włosów. Bardzo ważny jest przy nich także masaż głowy, który nie tylko pobudza cebulki włosów do działania, ale także wspomaga wchłanianie się produktu, który aplikujemy.

SUSZENIE WŁOSÓW: Bez którego ciężko się obyć w okresie jesienno-zimowym powinno być kontrolowane i przemyślane. Wysoka temperatura jest wrogiem naszych włosów. Dlatego po zabiegach odżywkowania włosy spłukujemy wodą raczej letnią, niż gorącą. Taką samą zasadę stosujemy przy suszeniu. Lepiej robić to dłużej, niż zafundować swoim włosom natychmiastowe przesuszenie.

Chcąc zadbać o swoje włosy, przy doborze wszystkich produktów musimy się kierować ekologią i naturalnym ich pochodzeniem. W Hairco zapewniamy ekologiczne, naturalne metody koloryzacji i pielęgnacji oraz służymy radą, aby nasze klientki mogły stosować naturalną pielęgnację również na co dzień.