Jak zdjąć czapkę i nadal mieć świetną fryzurę?- Hairco


Patrzac za okno (i na termometr) można śmiało stwierdzić, że nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy czapek nie chodzą już z gołą głową. Jak poradzić sobie przez resztę dnia z czupryną po zdjęciu nakrycia głowy?

Zima to dla wielu z nas (i naszych fryzjerów) włosowy koszmar. Gdyby sam fakt mrozu, suchego powietrza i zmiany temperatur na zewnątrz-wewnątrz nie wystarczył, dochodzi koszmar noszenia czapki. Wchodząc do pracy, szkoły czy na imprezę, z naszej fryzury najczęściej nie zostaje nic dobrego. Jak przetrwać zimę w czapce, nie rezygnując z wyglądania jak człowiek? Jak z każdym włosowym problemem zapraszamy do konsultacji w naszym salonie Hairco Ekofryzjer na warszawskim Powiślu.

STARANNIE SUSZ WŁOSY jeśli myjesz je rano. Lekko wilgotne kosmyki pod czapką tracą objętość bezpowrotnie. Dobrze też przed wysuszeniem spsikać włosy sprayem dodającym im objętości. Jeśli masz problem z oklapniętymi włosami, warto suszyć je głową w dół lub przerzucać każde suszone pasmo w różne strony. Nawet za bardzo „stojące” kosmyki po batalii z czapką wrócą do naturalnej pozycji.

UŻYJ LAKIERU tuż po zdjęciu czapki i wyszczotkowaniu włosów. Włosy lakierowane wcześniej nie tylko stracą objętość, ale też utrwalą się w „czapkowej” pozycji. Fryzura może być nie do uratowania.

ZWIĄŻ  WŁOSY POD CZAPKĄ po wysuszeniu i ułożeniu. Zwłaszcza włosy falowane lub kręcone dobrze zareagują na wypuszczenie ich z luźnego kucyka po zdjęciu czapki- będą podniesione u nasady. Jeśli nosisz idealnie proste włosy, gumka może zostawić na nich ślad, chyba że odpowiednio zwiniesz włosy okalające twarz i zwiążesz nisko delikatną gumką, np. sprężynką.

UŻYJ SUCHEGO SZAMPONU jeśli twoje włosy szybko przetłuszczają się pod czapką, a potrzebujesz nadać im świeżości i objętości po całym dniu.

NOŚ CZAPKĘ Z NATURALNEGO MATERIAŁU, najlepiej miękką i dość luźną. Sztuczny, gruby materiał utrudnia odpowiednie oddychanie skóry głowy, powoduje pocenie się i przetłuszczanie.

ZADBAJ O DOBRĄ KONDYCJĘ WŁOSÓW regularnie je odżywiając. Zdrowe i lśniące włosy wyglądają dobrze nawet w trudnych warunkach. Jeśli twoje włosy po zdjęciu czapki się elektryzują, zainwestuj w suszarkę z funkcją jonizacji i upewnij się, że wystarczająco często stosujesz maski. Bardzo przesuszone włosy mogą potrzebować zimą częstszych wizyt u fryzjera. 

ZABIEG KERATYNOWEGO może okazać się remedium, jeśli nie możesz sobie poradzić z puszącymi się i elektryzującymi włosami. Jego wysoką cenę równoważy idealna gładkość i świetna kondycja włosów przez wiele następnych zimowych miesięcy.