Jak stworzyć zupełnie ekologiczną, regenerującą odżywkę do włosów?


 Jesteśmy w pełni ekologicznym, warszawskim fryzjerem, który stawia na innowacyjność i profesjonalizm. Nasze klientki, na Powiślu, często dopytują nas o sprawdzone metody pielęgnacji włosów. Dzisiaj przychodzimy do was z tekstem, który przybliży wam sekret pięknych i zdrowych włosów!

Wiele kobiet potwierdza, że nie ma lepiej działającej, w pełni ekologicznej maseczki odżywczej, od tej, wykonanej z oleju kokosowego. Jako korzyści z jej stosowania, wymieniają m.in. zwiększony połysk i miękkość włosów, zapobieganie powstawania łupieżu, a także regenerację wrażliwej skóry głowy. W czym więc tkwi sekret tej maseczki i jak ją samodzielnie wykonać w domu?

 WYKONANIE

Do wykonania masy będziesz potrzebowała od 1 do 4 łyżeczek oleju kokosowego. To, jak dużo go wykorzystasz, w głównej mierze zależy od gęstości i długości włosów. Aby ułatwić jego rozprowadzenie na powierzchni włosów, możesz poddać go tzw. kąpieli wodnej. Umieść preferowaną ilość olejku w niewielkiej miseczce, a następnie osadź ją na podgrzanej już wodzie. Wystarczy poczekać kilka minut, a masa zmieni swoją konsystencję ze stałej, w lekko płynną.

APLIKACJA

Teraz maseczka jest gotowa do nałożenia na kosmyki włosów. Nakładając ją, nie śpiesz się. Pozwól zrelaksować się skórze głowy, która również wiele zyska, dzięki temu zabiegowi. Poczekaj z 30-60 minut. W tym czasie olej lepiej się wchłonie w strukturę włosa, dzięki czemu jego regenerujące działanie będzie jeszcze wyraźniejsze. Na koniec, dokładnie umyj głowę. Najlepiej, jeśli zrobisz to podwójnie. Możesz wykorzystać do tego jeden z ekologicznych szamponów linii Davines.

KORZYŚCI

Ten zabieg z oleju kokosowego, to nie tylko prawdziwa przyjemność i regeneracja dla włosów. To również chwila wytchnienia i odprężenia dla ciebie. Jeśli jednak się spieszysz lub nie możesz przeznaczyć dużo czasu na wykonanie maseczki, możesz spróbować rozgrzać olej w dłoniach. To przyśpieszy zmianę jego konsystencji w bardziej płynną bez konieczności podgrzewania go.

Stosowanie tej maseczki przynosi najlepsze efekty, jeśli nakłada się ją regularnie. Taki zabieg wykonany raz w tygodniu ma szansę dać najwięcej korzyści włosom i sprawić, że będą gładkie i łatwiejsze do układania. Przekonaj się o tym sama!