Jak często myć włosy? - Hairco


Pewnie wiele z Was przy okazji pielęgnacji włosów zastanawiało się, jak częste mycie służy Waszym włosom i skórze głowy. Oczywiście idealną receptę daje tylko obserwowanie swoich włosów-  częstotliwość powinna zależeć od ich rodzaju, stanu skóry głowy, stosowanej pielęgnacji i stylizacji. Jeśli nie macie pewności jaki jest wasz typ włosów i jak często powinniście je myć- zapytajcie przy najbliższej wizycie w salonie fryzjerskim Hairco na Powiślu.

Włosy przetłuszczające się

Warto zacząć od tego, że im rzadziej je myjemy, tym lepiej. TO MIT. Jeśli Wasze włosy są widocznie przetłuszczone po kilkunastu godzinach, zapewne myjecie je codziennie. I słusznie. Nadmiar łoju nie prowadzi do niczego dobrego- jest idealnym środowiskiem, do rozwoju bakterii i grzybów, niezwykle niebezpiecznych dla naszej skóry.

Przetłuszczająca się skóra głowy, wbrew niektórym opiniom potrzebuje nawilżania (we wcierkach , szamponach i odżywkach warto zwrócić uwagę na obecność kwasu hialuronowego, mocznika czy aloesu w składzie.) Przy tym typie włosów należy również zwrócić uwagę na dietę bogatą w składniki odżywcze i zdrowe tłuszcze.

Jeśli włosy są suche na końcach, pomimo przetłuszczania się u nasady, końcówki należy pielęgnować za pomocą innych specyfików. Od połowy długości możemy używać delikatnego szamponu bogatego w olejki. Warto również zainwestować w serum lub naturalny olejek i olejować końcówki, zostawiając taką naturalną maskę nawet na całą noc.

Włosy średnio przetłuszczające się

Nie warto myć ich codziennie, mimo, że oczywiście świeże wyglądają najlepiej. Ucierpi na tym skóra głowy, a włosy będą przesuszone. Jeśli się puszą i są „twarde”, warto drugiego i trzeciego dnia nałożyć kilka kilka kropel serum/olejku, najpierw rozcierając je w dłoniach. Odżywka „psik psik” powinna je zmiękczyć i nadać połysku imitującego ten występujący zaraz po umyciu. Warto również stosować wymienione wyżej odżywki przed stylizacją włosów- zabezpieczą je przed temperaturą.

Włosy z łupieżem

Łupież jest wywołany przez bakterie, które świetnie rozwijają się w łoju. Również w tym przypadku nie bójmy się ich myć codziennie. Co więcej, przy okazji mycia należy złuszczać skórę głowy- tu sprawdzą się środki przeznaczone do peelingu głowy, preparaty z mocznikiem, odpowiednio stężony kwas salicylowy. Oczywiście podstawą pielęgnacji takich włosów tą szampony i wcierki zawierające składniki antygrzybiczne, które można kupić w aptece.

W następnym poście zajmiemy się tym, jak często myć włosy w przypadku wrażliwej i suchej skóry głowy, a także jak się ma mycie głowy do faktu nadmiernego wypadania włosów.