Grzebień- czy i do czego jest potrzebny? - Hairco


W zeszłym tygodniu na blogu Hairco Ekofryzjer zastanawialiśmy się nad wyborem szczotki do włosów, jako jednego z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji. Szczotka jest najpopularniejszym akcesorium do rozczesywania i modelowania włosów. Co więc z grzebieniem i czy w ogóle jest on nam potrzebny?

DLACZEGO GRZEBIEŃ JEST NAM POTRZEBNY?

Spora część kobiet wychodzi z założenia, że grzebień nie jest w ogóle potrzebny. Jednak jest on znacznie delikatniejszy i bardziej precyzyjny niż szczotka, nie powodując przy rozczesywaniu takiego uszczerbku na kondycji włosów. Dlatego włosy mokre powinno się rozczesywać właśnie grzebieniem.

Grzebień jest- bardziej od szczotki- wskazany do fryzur krótkich, bardziej nietypowych i nieregularnych niż po prostu długie włosy z przedziałkiem. Jego precyzja pozwoli nam zaczesać i ułożyć kosmyki dokładnie tak, jak przewiduje nasze cięcie.

Grzebień świetnie sprawdzi się także do rozprowadzenia po powierzchni włosów odżywek i masek.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE GRZEBIENIA?

MATERIAŁ WYKONANIA musi być naturalny. Celujemy więc raczej w grzebienie drewniane, niż metalowe i plastikowe. Metalowe grzebienie są bardzo brutalne dla naszej skóry głowy, natomiast plastikowe, poprzez depolaryzację jonów powodują elektryzowanie się włosów.

ROZSTAWIENIE ZĄBKÓW musi być dostosowane do typu naszych włosów. Przy grubych, mocnych lokach nie ma co próbować z „gęstymi” grzebieniami, które w burzy włosów staną w miejscu. Na szczęście na rynku mamy spory wybór grzebieni z szeroko rozstawionymi ząbkami. Cienkie, rzadkie włosy powinny dobrze przyjąć gęsto rozstawione zęby grzebienia. Pozwoli to je rozczesać bardzo dokładnie, a oddzielając  starannie włos od włosa dodamy im znacznie objętości. Dostępne są również grzebienie dwustronne, o różnej gęstości ząbków- rozwiązanie idealne.

JAKOŚĆ WYKONANIA niestety może zepsuć nawet z pozoru idealny grzebień. Drewno, z którego wykonywane są naturalne grzebienie, może rozchodzić się po jego naturalnych liniach. Aby grzebień nie zrobił nam więcej krzywdy niż pożytku, musi być więc świetnie wykończony. Ząbki i łuki pomiędzy nimi muszą być idealnie gładkie, bez żadnych ostrych zakończeń. Im mniej ostre zakończenie ząbka, tym bezpieczniej dla naszej skóry głowy i włosów.

Jeśli masz problem z dobraniem grzebienia do typu swoich włosów lub masz wątpliwości kiedy używać grzebienia, a kiedy szczotki, podczas następnej wizyty w naszym salonie Hairco Ekofryzjer na Powiślu zapytaj o radę swojego ulubionego fryzjera.

UWAGA: Aby grzebień spełniał swoje funkcje, podobnie jak w przypadku szczotki, należy pamiętać o jego regularnym myciu. Zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczem włosów przetłuszczających się, nie możemy czesać tym samym grzebieniem włosów przed i po kąpieli bez umycia go. Grzebień należy więc każdorazowo wyszorować. Do tego celu najlepiej nada się szczoteczka wykonana z drewna i naturalnego włosia, oraz szampon zawierający delikatne środki myjące, kategorycznie bez silikonów i parabenów! w Hairco Ekofyzjer wierzymy, że ekologiczne rozwiązania sprawdzają się dla naszego zdrowia i urody nie tylko tu i teraz, ale też w perspektywie dbania o naszą planetę.