Fryzury pod czapkę- Hairco


Zima to trudny czas nie tylko dla naszego samopoczucie, ale też wyglądu. Pielęgnacja włosów ukrywanych co dzień pod czapką to nie lada wyzwanie, dlatego w salonie Hairco na warszawskim Powiślu służymy radą i pomocą w trakcie zimowych zmagań z włosami. Jeśli wdrożyłyście już w życie porady z ostatniego posta, czas na krok drugi: fryzury, które pomogą Ci wyglądać świetnie w czapce i po jej zdjęciu.

WARKOCZ

Iście narciarska fryzura, sprawdzona przez miliony kobiet na stokach świata. Wygląda świetnie i kobieco nie tylko wystając spod czapki (kasku), ale również po jej zdjęciu w ciepłej knajpce (przy stoku) przy grzanym winie. Warkocze mają to do siebie, że nie ważne którą godzinę już służą na naszej głowie- kolejne wypadające kosmyki tylko dodają im pazura. Dodatkowo liczba wariantów: warkocz francuski, holenderski, kłos- sprawia, że z warkoczami nie można się nudzić.

WARKOCZ Z GRZYWKI

Jeśli masz długą grzywkę, lub po prostu włosy okalające twarz są krótsze od reszty, zapewne wiesz jak wyglądają po zdjęciu czapki. Zawsze są puszyste/gładkie w miejscach odwrotnych od zamierzonych oraz wywinięte dokładnie w odwrotną stronę, niż u dziewczyn z magazynów. Ale jest na to sposób- grzywka zapleciona w warkocz to patent, który pod czapką ani drgnie. Włosy wpadające do oczu masz z głowy- w gratisie.

PÓŁKOCZEK

Ostatnio jedna z najmodniejszych streetstyle’owych fryzur, która polega na związaniu wierzchniej warstwy włosów w koczka na czubku głowy, resztę włosów pozostawiając rozpuszczoną. I znów zasada jest taka, że skoro włosy okalające twarz są związane, to nie mogą pod czapką zbytnio ucierpieć. Rozpuszczona część robi znacznie większe wrażenie, niż gdyby włosy były w całości związane. Poza tym o ile mały koczek zmieści się pod czapkę idealnie, dla koka z całości włosów to mogłoby się zakończyć katastrofą.

NISKI KUCYK/KOK

Kiedy już mówimy o związaniu całych włosów- wysokie upięcia z czapką się nie lubią- chyba że to upięcie tylko na czas „transportowania” fryzury do pracy. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się niskie upięcia- na przykład najnowszy hit pokaów mody- niski gładki kucyk z przedziałkiem na środku. Fanką takiej fryzury jest np. Kim Kardashian, która docenia jej prostotę i elegancję. Fryzura wygląda bardziej nonszalancko, kiedy przedziałek jest na boku, a jeśli chodzi o wersję romantyczną- warto przed związaniem w kucyk/kok pofalować włosy grubą lokówką/ na wałkach.