Czy długość włosów ma wpływ na ich wypadanie?


Zapewne nie raz zastanawiałaś się, czy długość włosów ma jakikolwiek wpływ na ich wypadanie. Istnieje już wiele mitów na ten temat. My postanowiliśmy odpowiedź na to pytanie jasno i klarownie!

Wiele kobiet uważa, że przez zapuszczanie włosów, ich kosmyki stają się suche i łamliwe. Zapytaliśmy ekspertów, by dowiedzieć się, czy ich przypuszczenia są prawdziwe.

Długość włosów a ich wypadanie

Przede wszystkim – warto zauważyć, że długość włosów (niestety) ma bezpośredni wpływ na ich wypadanie. Pocieszająca informacja jest jednak taka – nie musimy się na to godzić!

Naprawdę długie włosy obciążają mieszki włosowe. To w nim osadzona jest cebulka włosowa, z której bezpośrednio wyrasta włos. Z takiego obciążonego mieszka włosowego dużo szybciej wypadają włosy, a nowe, które pojawiają się na jego miejscu, są niż dużo słabsze. Dlatego, jeśli nosisz długie włosy przez dłuższy czas, możesz przyczynić się do ich bezpośredniego osłabienia i przerzedzenia.

Sposoby na ograniczenie wypadania włosów 

Jeśli jednak chcesz odpowiednio zadbać o swoje długie włosy, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ograniczenie wypadania kosmyków. Wiele kobiet przyznaje, że te pomogły im najbardziej:

  • włosów nigdy nie myj nad wanną – włosy znajdują się wtedy w nienaturalnej pozycji i siłą rzeczy narażasz je na osłabienie, a nawet i łamanie. Najpierw rozczesz dokładnie włosy, a potem na stojąco przystąp do delikatnego mycia włosów;
  • idealnym sposobem na mocne włosy, jest stosowanie na przykład szamponu Davines Naturaltech Energizing, który nawilży podrażnioną skórę głowy, a włosom doda blasku;
  • odżywki idealnie wspomagają lecznicze działanie szamponów. Dobrze dobrana odżywka, jak np. Davines Naturaltech Nourishing Vegetarian Miracle, która nawilża suche i łamliwe kosmyki;
  • systematyczne obcinanie końcówek nie tyle przyśpieszy porost włosa, co doda mu witalności i elastyczności. Przyczyni się także do zregenerowania nadwyrężonych mieszków włosowych;

Zadbaj o odpowiednią dietę! 

Na koniec najbardziej skuteczny sposób na utrzymanie zdrowych włosów – zadbaj o odpowiednią dietę bogatą w witaminy. Biotyna oraz inne witaminy B, witamina E, C i wapń pozytywnie wpływają na włosy. Niezwykle istotne jest to, co jesz. Produkty bogate w te składniki i zdrowe dla Twojego organizmu, pomogą Ci odbudować strukturę włosa i nadać im niesamowitego blasku i witalności!