Blog

Grzebień- czy i do czego jest potrzebny? - Hairco

W zeszłym tygodniu na blogu Hairco Ekofryzjer zastanawialiśmy się nad wyborem szczotki do włosów, jako jednego z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji. Szczotka jest najpopularniejszym akcesorium do rozczesywania i modelowania włosów. Co więc z grzebieniem i czy w ogóle jest on nam potrzebny?

DLACZEGO GRZEBIEŃ JEST NAM POTRZEBNY?

Spora część kobiet wychodzi z założenia, że grzebień nie jest w ogóle potrzebny. Jednak jest on znacznie delikatniejszy i bardziej precyzyjny niż szczotka, nie powodując przy rozczesywaniu takiego uszczerbku na kondycji włosów. Dlatego włosy mokre powinno się rozczesywać właśnie grzebieniem.

Grzebień jest- bardziej od szczotki- wskazany do fryzur krótkich, bardziej nietypowych i nieregularnyc,h niż po prostu długie włosy z przedziałkiem. Jego precyzja pozwoli nam zaczesać i ułożyć kosmyki dokładnie tak, jak przewiduje nasze cięcie.

Grzebień świetnie sprawdzi się także do rozprowadzenia po powierzchni włosów odzywek i masek.

 

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE GRZEBIENIA?

 

- MATERIAŁ WYKONANIA musi być naturalny. Celujemy więc raczej w grzebienie drewniane, niż metalowe i plastikowe. Metalowe grzebienie są bardzo brutalne dla naszej skóry głowy, natomiast plastikowe, poprzez depolaryzację jonów powodują elektryzowanie się włosów.

 

- ROZSTAWIENIE ZĄBKÓW musi być dostosowane do typu naszych włosów. Przy grubych, mocnych lokach nie ma co próbować z „gęstymi” grzebieniami, które w burzy włosów staną w miejscu. Na szczęście na rynku mamy spory wybór grzebieni z szeroko rozstawionymi ząbkami. Cienkie, rzadkie włosy powinny dobrze przyjąć gęsto rozstawione zęby grzebienia. Pozwoli to je rozczesać bardzo dokładnie, a oddzielając  starannie włos od włosa dodamy im znacznie objętości. Dostępne są również grzebienie dwustronne, o różnej gęstości ząbków- rozwiązanie idealne.

 

- JAKOŚĆ WYKONANIA niestety może zepsuć nawet z pozoru idealny grzebień. Drewno, z którego wykonywane są naturalne grzebienie, może rozchodzić się po jego naturalnych liniach. Aby grzebień nie zrobił nam więcej krzywdy niż pożytku, musi być więc świetnie wykończony. Ząbki i łuki pomiędzy nimi muszą być idealnie gładkie, bez żadnych ostrych zakończeń. Im mniej ostre zakończenie ząbka, tym bezpieczniej dla naszej skóry głowy i włosów.

 

Jeśli masz problem z dobraniem grzebienia do typu swoich włosów lub masz wątpliwości kiedy używać grzebienia, a kiedy szczotki, podczas następnej wizyty w naszym salonie Hairco Ekofryzjer na Powiślu zapytaj o radę swojego ulubionego fryzjera.

 

 

UWAGA: Aby grzebień spełniał swoje funkcje, podobnie jak w przypadku szczotki, należy pamiętać o jego regularnym myciu. Zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczem włosów przetłuszczających się, nie możemy czesać tym samym grzebieniem włosów przed i po kąpieli bez umycia go. Grzebień należy więc każdorazowo wyszorować. Do tego celu najlepiej nada się szczoteczka wykonana z drewna i naturalnego włosia, oraz szampon zawierający delikatne środki myjące, kategorycznie bez silikonów i parabenów! w Hairco Ekofyzjer wierzymy, że ekologiczne rozwiązania sprawdzają się dla naszego zdrowia i urody nie tylko tu i teraz, ale też w perspektywie dbania o naszą planetę.